Referanslar

Başbakanlık
Ankara’da Bakanlar Kurulu Toplantı Salonu tüm seslendirme ve toplantı yönetim sistemi Labirent tarafından yapılmıştır. Toplantı yönetim sistemi bilgisayar üzerinden programlanmış olup, aynı zamanda salonda mevcut hareketli dome kamera vasıtasıyla tüm toplantı kayda alınabilmektedir. Gelişmiş audio-video switcher altyapısı toplantının bir çok görsel ( dvd-video-pc-web-tv v.b.) ve işitsel kaynakla zenginleştirilmesini sağlamaktadır.CocaCola
Coca Cola İçecek A.Ş. ' nin Bursa'daki Üretim ve Dolum Tesislerinde firmamız tarafından  Honeywell Analog Adresli ve Yangın Algılama Sistemi kurulmuştur.
Sistem 2006 yılında devreye girmiş,  tesis büyüdükçe ilave edilerek 2008 yılının sonunda tamamlanmıştır. 68000 metrekarelik kapalı alana sahip tesiste 3 adet network kontrollü panel, 2 adet tekrarlayıcı panel 600 saha ekipmanı ve 70 adet Işın dedektörü bulunmaktadır.
 

 

Evital
Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri Evital Özel Yaşlı Bakımevi tüm bina planlaması ve mimari tadilatı Mir İnşaat Ltd. Şti tarafından, elektrik elektronik sistemleri tasarım ve uygulaması Labirent Bina Otomasyon ve Elektronik Sis Ltd. Şti. tarafından yapılmıştır. Evital 2008 Mayıs ayında İstanbul Koşuyolu’nda açılmıştır.

Evital Koşuyolu 4 yatak katı, 1 ofis katı, 1 depolama ve 1 kat sosyal tesisler olmak üzere 7 katda hizmet vermektedir.
Evital de kullanımda olan Elektronik Sistemler :
Yangın Algılama ve Uyarı Sistemi
CCTV Sistemi
IP tabanlı Hasta İzleme Sistemi
Hemşire Çağrı Sistemi
Acil Çağrı Sistemi
Acik Durum Aydınlatma ve Yönlendirme
Dijital Hasta Tanıtım Sistemi
Tüm yatak odalarında yatak başlarında ve banyolarda hemşire çağrı sistemi vardır. Tüm binada yangın algılama ve uyarı sistemi mevcuttur.

 

Kanyon
İstanbul Levent’te Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Kanyon, alışveriş merkezi, ofis ve konut alanlarından oluşmaktadır. Ofis ve konut bloklarındaki tüm girişler turnike ve kartlı geçiş kontrol sistemleriyle korunmuş olup, Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemi Labirent tarafından kurulmuştur. Kanyon projesinde mimari tasarım ekibi şık tasarıma sahip prestij serisi Gunnebo Hidden Gate ürünlerini tercih etmiştir.

 

Kazakistan

Yapımı Yüksel İnşaat A.Ş. tarafından üstenilmiş olan Kazakistan'ın Almaata şehrinde KAZKOMMERZBANK binalarının tamamının giriş turnikeleri Gunnebo olup Labirent tarafından kurulmuştur.


 

Koç Allianz Sigorta A.Ş
Koç Allianz Sigorta A.Ş (Allianz Sigorta A.Ş.) ‘nin 2000 yılında İstanbul Bağlarbaşı’ndaki genel müdürlük binalarında başlattığı tadilat projesi kapsamında  Labirent tüm binanın elektrik elektronik altyapısını üstlenmiş ve ayrıca binayı yönetim ve güvenlik hizmetlerini kolaylaştıracak sistemlerle donatmıştır: Analog Adresli Yangın Alarm ve Uyarı Sistemi, Kartlı Geçiş ve Güvenlik Sistemi, Kapalı Devre TV Yayın(CCTV) Sistemi, Özel Güvenlik Kapıları.

 

Pendik Belediyesi
Pendik Belediye Meclis Salonu elektronik sistemleri yenilendi. 42 üyelik BOSCH Dijital Konferans Sistemi ve Dokunmatik Ekranlı Toplantı Yönetim Sistemi Labirent tarafından kuruldu.
Tüm toplantılar görüntülü ve sesli olarak kaydedilmektedir. Ayrıca video ve ses anahtarlama sistemiyle bir çok kaynak aynı anda kullanılabilmekte ve bilgisayar destekli yönetim yazılımıyla istenen ses ve görüntü istenen noktaya iletilebilmektedir.

 

Rusya
Moskova , Belaya Dacha’da tamamlanan 270,000 m2 de kurulu IKEA Mega Family Shopping Center CCTV Sistemi, Yangın Algılama ve Uyarı Sistemi, Genel Müzik Yayın ve Anons Sistemi , Kartlı Geçiş Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Labirent tarafından kuruldu. 2004 yılında inşaatına başlanan ve 2006 yılı sonunda açılışı yapılan bu süper komplekste BOSCH ve HONEYWELL ürünleri tercih edildi.
Honeywell marka Yangın Algılama Sistemi, Güvenlik ve Kartlı Geçiş Kontrol Sistemi Grafik tabanlı EBI (Enterprise Buildings Integrator TM) yazılımı vasıtasıyla online olarak izlenmektedir. Sistemler kapsamında kullanılan tüm saha ekipmanları (sensörler, okuyucular, kilitler, paneller vb ) detaylı bina projeleri üzerine ikonlar halinde yerleştirilmiş olup 24 saat EBI ile iletişim halindedir. Sahada oluşan alarm ve hataların nokta bazında görüntülenmesi ve raporlanması , tüm ekipmanların merkezden kumanda edilmesi EBI ile gerçekleştirilmiştir.
MEGA MALL Alışveriş Merkezinin güvenliği BOSCH Dijital İzleme ve Kayıt Sistemi ile sağlanmaktadır.
MEGA MALL Belaya Dacha’da BOSCH Prasedio Dijital Müzik Yayın ve Anons Sistemi kurulmuştur. Bölgesel Müzik Yayını , acil ve otomatik anonsların yapıldığı sistemde tüm aktiviteler sistem yazılımı üzerinden izlenmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı
Labirent T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Ankara’daki hizmet binasında 28 kişilik Dijital Toplantı Yönetim ve Konferans Sistemi kurmuştur.

 

Sayıştay
Ankara’da bulunan T.C. Sayıştay Başkanlığı Hizmet Binası’ndaki Genel Kurul Ve Temyiz Kurul Salonlarınn tüm Seslendirme ve Toplantı Yönetim Sistemleri Labirent tarafından kurulmuştur. Salonlarda Bilgisayar Destekli Konferans Yönetim ve Oylama Sistemi kullanılmaktadır. Oylama sonuçları ve aktif konuşmacının görüntüsü salonlarda mevcut projeksiyon sistemiyle perdeye yansıtılmaktadır.

 

Total
Total Oil Türkiye A.Ş. yeni genel müdürlük binası Giriş Turnike Sistemi Labirent tarafından kurulmuştur. Total Oil A.Ş. Gunnebo firmasının HiddenGate serisi turnikelerini tercih etti.
Binanın Genel Müzik Yayın Sistemi, Toplantı Salonları Elektronik Sistemleri ve Yangın Alarm ve Uyarı Sistemleri de Labirent tarafından kurulmuştur.
Genel Müzik Yayın ve Anons Sisteminde Bosch Plena Seslendirme ürünleri tercih edilmiştir. Tüm binada 6 bölge üzerinden anons ve müzik yayını yapılmaktadır, ayrıca acil durumlarda otomatik olarak devreye giren tahliye anonsu mevcuttur. Sistem modüler bir yapıda olup, istenildiğinde 60 bölgeye kadar genişleyebilmektedir. Binada merkezle beraber 3 farklı noktadan anons yapılabilmektedir.
Toplantı salonlarında Senaryolu Işık kontrol Sistemi, Stereo Seslendirme Sistemi, Video Projeksiyon Sistemi, Hareketli Dome Kamera Sistemi kurulmuştur.Tüm seslendirme ve görüntü sistemleri bir matrix anahtarlayıcı üzerinden kumanda edilmektedir.

 

Türk Dünyası - Belediyeler Birliği
Türk Dünyası Belediyeler Birliği’( Union of Turkish World Municipalities)nin İstanbul Hidiv Kasr’ındaki salonunda Simultane Tercüme ve Dijital Konferans Sistemi Labirent tarafından kurulmuştur.

 

Sağlık Bakanlığı SAKOM Kriz Merkezi
T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan SAKOM ( Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi) ve Kriz Merkezi tüm elektronik sistemleri firmamız Labirent tarafından kurulmuştur. Temmuz 2009-Eylül2009 arasında tamamlanmış olan projede Sağlık Bakanlığı Kriz Merkezi teknolojik olarak yenilenmiş ve aşağıdaki sistemlerin kurulumu ile hızlı, etkin ve sınırsız hizmet verecek bir altyapıya kavuşmuştur.
* 24’e bölünebilir DLP dev ekran ve görüntü dağıtım sistemi,
*TV yayınlarının izlenmesi  ve 16 kanala kadar kayıt imkanı
* Yayın Arşiv sistemi
* Video Konferans Sistemi
* Dijital Konferans ve kayıt sistemi
* Basın Brifing Salonu Seslendirme Sistemi
*  IP telefon sistemi

 

Canan Rezidans Bina Otomasyon Sistemi Honeywell Çözüm Ortağı Labirent’ten

İstanbul Ataşehir de inşaa edilmekte olan Canan Rezidans 12600m2 arsa üzerinde 3 blok - 259 daire ve sosyal tesislerden oluşmaktadır. 31 Mart 2010’da tamamlanacak lüks rezidans projesinde Yangın Algılama ve Uyarı, CCTV, EVAC ve HVAC sistemleri 24 saat grafik ekranlı program üzerinden izlenecek ve kumanda edilecektir.

 

All rights reserved Labirent 2008